K čemu je dobrá služba dentální hygieny

05.01.2019

Dentální hygiena 

je samostatný stomatologický obor, který je nedílnou součástí moderní stomatologické ordinace a díky němuž se stomatolog možnost plně věnovat své odborné specializaci. Dentální hygienistka působí svoji činností preventivně a pomáhá tak předcházet vzniku onemocnění jako je například zubní kaz, zánět dásní, parodontóza.

Co je součástí preventivního profesionálního čištění zubů?

>   Základní vyšetření stavu dutiny ústní

>   Instruktáž a nácvik správné dentální hygieny a doporučení vhodných pomůcek pro domácí péči. Každá instruktáž je individuální, jelikož je přizpůsobena danému stavu dásní klienta.

>    Ordinační část léčby zahrnuje:

                  +   profesionální čištění zubů, odstranění zubního kamene ultrazvukem a kyretami

                  +    EMS AirFlow Prophylaxis - dle protokolu GBT odstraníme povrchové pigmentace                                                                    a povlaky k dosažení hladkého a čistého povrchu zubů 

>    Poradenství při výběru dentálních pomůcek

Máte pocit, že je snad profesionální ošetření dentální hygienistkou pro Vás zbytečné a že jej nepotřebujete?

Omyl! I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Vždyť je používáme denně a uznejte, že si tuto péči alespoň jednou za půl roku zaslouží! Navíc mnohdy stačí málo - odstranění pigmentací způsobených pitím kávy, čaje či kouřením - a odcházíte spokojeni s úsměvem zářivějším! Chcete-li mít zuby dlouhodobě zdravé a krásné, je nutné brát dentální hygienu vážně. Zuby jsou vizitkou a máme je pouze jedny.

Mgr. Jasněna Matoušková, DiS. , 2019

Dentální hygienistka Mgr. Jasněna Matoušková, DiS. 

Členka ADH: Asociace dentálních hygienistek ČR Revizní komise ADH ČR . Držitelka Osvědčení: O výkonu povolání bez odborného dohledu.